Neden Çay Makinası?

Semaver: Çay Makinasının atası.Neden Çay Makinası?Çay Makinesi: Çaymatik

 

Çay, milattan önce iki binli yıllardan bu yana bilinen ve yaşadığı kültüre göre çeşitli şekillerde demlenen bir bitkidir. Tarih boyunca insanlar çayın lezzetini koruyarak daha kolay ve pratik demlemenin yollarını araştırmıştır.

Öte yandan biliyoruz ki, insanlık tarihi aynı zamanda yaşamı kolaylaştırmanın da tarihidir. Sanayi devriminden sonra hızla gelişen teknolojinin doğal bir sonucu olarak, hem en lezzetli çayı demlemek hem de bunu kısa sürede ve minimum enerjiyle başarmak için çay makinası icat edilmiştir.

Çay makinasının en büyük özelliği termostat sistemiyle sağladığı büyük enerji tasarrufudur. Suyu kısa sürede kaynatıp 100 dereceye getirir. Bu sistem sayesinde suyun ısısını algılar ve otomatik olarak enerjiyi keser. Suyun ısısı kullandığınız çay makinasının özelliğine göre belli bir derece düştükten sonra sistem yeniden devreye girer ve suyu yeniden ısıtmaya başlar.

Çay suyunu çay makinalarında su ısıtarak belirgin bir enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

A enerjili tam otomatik çay makinalarında ise suyun bulunduğu kazanın etrafındaki izolasyon sayesinde suyun soğuması da önemli ölçüde yavaşlar. Bu ise başka bir enerji tasarrufu yöntemidir.

Çayınız demlenirken suyu sıcak tutmak için boşa harcadığınız enerji ve tabii faturalarınıza ödediğiniz paralar cebinizde kalır.

Çay otomatı ve Çaymatiklerden tam otomatik çay semaverine, elektrikli çay makinasından tam otomatik çay ocağı kazanlarına kadar çok çeşitli çay makinası fiyatları için Emin Pazarlama‘ya bekliyoruz.

En ucuz çay makineleri için doğru adrestesiniz… Sayfalarımızı gezerek geniş ürün yelpazemiz içinde aradığınız özelliklerde çay makinesini mutlaka bulacaksınız.